Login
Złota myśl
 
Aktualności 2021/2022

Różaniec - droga do Nieba

Categories: | Author: Katarzyna Koter-Ruda | Posted: 10/22/2021 | Views: 33

Towarzysząc Maryi przez cały miesiąc październik  z różańcem, i modlitwą serca z pieśnią na ustach rozważając poszczególne tajemnice z życia Jezusa, Maryi i Józefa zobaczyć można  miłosierne oblicze Tego, który wychodzi na spotkanie wszystkim ludziom w różnych potrzebach życiowych. Maryja towarzyszyła nam na tej drodze wskazując na Syn - Jezusa. W każdej tajemnicy różańca jest Ona blisko nas. Tradycją naszego Ośrodka jest odmawianie tej modlitwy przez dzieci i młodzież podczas nabożeństw październikowych w kaplicy przez cały miesiąc (raz w tygodniu).
Wszystkie nasze prośby zanośmy Panu przez Niepokalaną w różańcu, bo jego paciorki układają się w prostą i pewną drogę do Nieba. Zobacz galerię zdjęć

Tak było też 19 października, kiedy to jesienny wiatr swoją siłą  strząsał liście z drzew, a deszcz pukał w parapety kaplicznych okien, nasze usta szeptały zdrowaśki przesuwając w dłoniach  różańca, uczestnicząc w nabożeństwie ku czci Matki Bożej Różańcowej, pod przewodnictwem grupy dziewcząt wraz z wychowawcami w kaplicy.
   Piękna prezentacja z obrazami do poszczególnych tajemnic i piosenki,  wprowadził nas do przeżycia bolesnych tajemnic –  wydarzeń z życia Jezusem.
Sięgajmy więc Drodzy Przyjaciele, jak najczęściej po różaniec, nie tylko w miesiącu październiku i módlmy się na nim a szeptane modlitwy niech płyną do nieba uwielbiając Maryję, za ogrom łask, i prosząc o zakończenie epidemii koronawirusa.
 

Print Bookmark and Share

Return to previous page