Login
Złota myśl
 
Aktualności 2021/2022

Różaniec - tydzień misyjny

Categories: | Author: Katarzyna Koter-Ruda | Posted: 10/28/2021 | Views: 23

Temat tegorocznego Światowego Dnia Misyjnego, „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”,  jest zaproszeniem dla każdego z nas, aby „wziąć odpowiedzialność” i samemu stać się misjonarzem Chrystusa, poprzez dawanie świadectwa wiary, gdzie jesteśmy, w naszych rodzinach, wspólnotach parafialnych, środowiskach i miejscach nauki i pracy.
W Światowy Dzień Misyjny, obchodzony co roku w trzecią niedzielę października. Niedziela Misyjna ustanowiona została w 1926 r. przez papieża Piusa XI. Jest to dzień patronalny Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary.
Pamiętajmy zwłaszcza o tych, którzy potrafili wyruszyć w drogę, opuścić ojczyznę i rodzinę, żeby Ewangelia mogła dotrzeć do zakątków miast i narodów, w których tak wiele istnień spragnionych jest błogosławieństwa.  Zobacz galerię zdjęć

26 października  pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”, wraz z Maryją wyruszyliśmy z różańcem w ręku w kolorach poszczególnych kontynentów świata, by wspierać swoją modlitwą dzieło Misyjne Kościoła.
We wspólnym  wędrowaniu szlakiem misyjnym  naszych dzieci i młodzieży towarzyszyli  nauczyciele ze szkoły nr 12 w Ostrowie Wlkp. do której uczęszczają, a których w tym dniu gościliśmy  w naszym domu.
  Wspierając dzieło Misyjne Kościoła i poczuć się misjonarzami, dzieci i młodzież zaprezentowały różne kultury świata, przebrały  się w stroje reprezentując różne kontynenty czy kraje misyjne, przewodniczyły w nabożeństwie odmawiając dziesiątkę różańca, wspierając modlitwa  ludzi żyjących  na poszczególnych kontynentach  i misjonarzy tam posługujących.   
Po przebogatej uczcie duchowej, którą przygotowała siostra Andrzeja wraz z wychowawcami i wychowankami udaliśmy się do naszej Ośrodkowej świetlicy, by kontynuować dalsze zaplanowane spotkanie z nauczycielami.
Po przywitaniu jeszcze raz zacnych Gości  obejrzeliśmy krótki filmik pt: „MIMO WSZYSTKICH CIERPIEŃ I STRAT ŻYCIE JEST SZCZĘSCIEM”, ukazujący naszych wychowanków w roli aktorów.
Dalsza część spotkania w miłej i radosnej atmosferze przebiegała przy wspólnym kolacyjnym stole, rozmawialiśmy na różne tematy. Nasi goście mogli też zwiedzić Ośrodek, w którym mieszkają ich uczniowie.   Upamiętniając spotkanie każdy nauczyciel otrzymał niespodziankę.
Korzystając z okazji pragniemy podziękować WSZYSTKIM NAUCZYCIELOM, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i za radosny i miły spędzony razem czas w naszym domu.
 

Print Bookmark and Share

Return to previous page