Login
Złota myśl
 
Aktualności 2021/2022

Nabożeństwo wypominkowe

Categories: | Author: Katarzyna Koter-Ruda | Posted: 11/9/2021 | Views: 20

Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne - pełne zadumy i smutku. Takie są listopadowe dni, które zatrzymują człowieka w biegu, by przypomnieć mu, że nic nie trwa wiecznie i że czas przemija, a ludzie odchodzą. Przemijanie wpisane jest w nasze życie tak jak dzień i noc w dobę. Uświadamiamy sobie, że nasze życie ma swój początek i koniec.
 Pierwsze dwa dni listopada są wyjątkowe - 1 listopada Kościół  oddaje cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym jeszcze na ziemi wskazuje drogę, która ma zaprowadzić ich do świętości, przypominając nam zarazem prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi. 2 listopad to Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Kościół w tym dniu wspomina zmarłych pokutujących za grzechy w czyśćcu, a więc dusze tych, którzy nie mogą wejść do nieba, gdyż mają pewne długi do spłacenia Bożej sprawiedliwości. Z pomocą zmarłym pokutującym w czyśćcu przychodzą żyjący, którzy w tych dniach ofiarowują za te dusze odpusty zupełne, modlitwy podczas Liturgii Mszy Świętej czy wypominki. Zobacz galerię zdjęć...  Zobacz FILM...

Piękna jest pamięć o zmarłych, ona daje pewność, że życie ludzkie tak naprawdę nie kończy się tutaj na Ziemi.
  Trwając nad refleksją i zadumą dnia Wszystkich Świętych i dnia Zadusznego, wychowankowie z wychowawcami uczestniczyli 9 listopada w nabożeństwie tzw. wypominkowym przygotowanym przez Siostrę Andrzeję. Dzieci i młodzież przynosiła do ołtarza  zapalone światełko wraz z modlitwą  serca.
 To wspaniała okazja do tego, aby uczyć się pięknej modlitwy za zmarłych, modlitwy która  jest wielką pomocą dla mich.
 Modlitewne spotkanie za zmarłych zakończyliśmy pieśnią „ Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…”
 

Print Bookmark and Share

Return to previous page