Login
Złota myśl
 
Aktualności 2021/2022

Uroczystośc św. Elżbiety

Categories: | Author: Katarzyna Koter-Ruda | Posted: 11/18/2021 | Views: 25

„Co za szczęście dla nas móc służyć innym i widzieć  w nich Boga” - Św. Elżbieta
Słowa św. Elżbiety stały się wielką inspiracją do przeżywania Patronalnego święta ku Jej czci 17 listopada naszych Kochanych Sióstr z całą społecznością Ośrodka.
  Świętowanie rozpoczęliśmy wczesnym rankiem Eucharystią sprawowaną przez ks. Krzysztofa, która była wielkim uwielbieniem i dziękczynieniem Boga za dar ofiarnego serca  naszych Sióstr w posłudze dzieciom, młodzieży w naszym Ośrodku i Przedszkolu.
 Mimo wciąż trwającej jeszcze pandemii, nasza młodzież i dzieci nie mogła tak bogato przygotować oprawy liturgicznej, jak to bywało w minionych latach, mimo tego była  przepiękna modlitwa naszych serc, uwielbiająca  Boga za wstawiennictwem Świętej Elżbiety. Zobacz galerię zdjęć...  Zobacz FILM1...   FILM2...
 

Przed błogosławieństwem zostały poświęcone chlebki, które jak głosi legenda zamieniły się w róże, kiedy Święta Elżbieta zanosiła do biednych. Po Eucharystii udaliśmy się na świąteczna śniadanie z chlebkami św. Elżbiety, a późnym popołudniem zebraliśmy się w  Ośrodkowej świetlicy na dalsze świętowanie. Przy pięknie ustrojonej scenie  dzieci i młodzież wraz z wychowawcami przedstawiły krótki montaż słowno - muzyczny pt: „ Róże świętej Elżbiety” - połączony z tańcami.
  Na zakończenie wychowankowie wraz z wychowawcami złożyli Siostrom życzenia, obdarowując upominkami i kwiatami.
Po czym słowa podziękowania w imieniu wszystkich Sióstr skierowała Siostra Dyrektor Teresa, ks. Krzysztofowi za ofiarę Mszy św. i obecność. Wychowankom , Wychowawcom i Pracownikom Ośrodka i Przedszkola za ogrom pracy i dobroci wypływającej z serca, za wiele niespodzianek i codzienną życzliwość.
Po podziękowaniach Siostra Dyrektor zaprosiła wszystkich na uroczystą kolację z  chlebkami św. Elżbiety. W tym tak doniosłym dniu, każdy uczestnik świętowania Uroczystości ku czci św. Elżbiety został obdarowany upominkiem przez Siostrę Dyrektor Teresę.
 

Print Bookmark and Share

Return to previous page