Zaloguj
Złota myśl
 
Aktualności
Image: Słodka niespodzianka

Dnia 20 listopada panie Aneta i Emilia wybrały się z nagrodzonymi w konkursie wychowankami do kawiarni San Remo. Słodka niespodzianka to nagroda za najlepiej wykonane prace w konkursie profilaktycznym. Nagrodzeni zostali: Anna M., Ola J., Ola M., Asia J., Paweł S., Oliwier S. oraz Wojtek S. Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY! Zobacz galerię zdjęć   


Image: Uroczystości ku czci św. Elżbiety

 

 

 

Zobacz galerię zdjęć   


Image: Błogosławiona Maria Luiza Merkert

 

 

 

Zobacz galerię zdjęć   


Image: Ostrów moja mała Ojczyzna

W dniu 14 listopada w świetlicy odbyło się spotkanie świetlicowe o tematyce patriotycznej, które przygotowała p. Emilia. Wychowankowie przypomnieli sobie symbole narodowe oraz poznali legendę o powstaniu miasta Ostrowa Wlkp. Podczas zajęć wtychowankowie pracowali w grupach, a następnie na forum prezentowali efekty swojej pracy. Na koniec zajęć wspólnie odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Zobacz galerię zdjęć   


Image: Zebranie z rodzicami

 Dnia 25 października 2019 odbyło się w naszym Ośrodku kolejne już Spotkanie Integracyjne z Rodzicami. Tym razem głównym punktem spotkania były rozmowy z Przedstawicielami Instytucji Społecznych: MOPS-u, PZON-u, PCPR-u i ZUS-u.

Pierwszą Instytucją, która zajęła głos był MOPS, czyli Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Przedstawiciele Instytucji przedstawili zakres działań Ośrodka:
- dział pomocy środowiskowej
- dział wsparcia rodziny
- dział świadczeń
- dział dodatków mieszkaniowych
- dział świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego
- dział usług opiekuńczych
- asystent rodziny – jego zadania. Zobacz galerię zdjęć   Czytaj więcej...


Image: Wychowanie w duchu religijnym "Ustanowienie Eucharystii"

 „BIERZCIE I JEDZCIE, TO JEST CIAŁO MOJE” -  USTANOWIENIE EUCHARYSTII
 Eucharystia – niezwykły dar zostawiony nam przez Chrystusa. To wielka tajemnica, o której wiele można pisać. To ona daje nam siły do dalszej walki. Ona jest naszą zbroją przeciw atakom złego ducha. Pan zostawił nam ją z Miłości, byśmy mogli doświadczyć tego samego co Apostołowie w Wieczerniku podczas ostatniej wieczerzy. Jest ona niezbędna w życiu katolika. Tak jak modlitwa jest naszym tlenem, tak Eucharystia jest pokarmem – życiem.
    Czytaj więcej...


Image: Wizyta w Zakładzie Optycznym

Dnia 24.10.2019 wychowankowie wraz z wychowawczyniami i s. Janą w dwóch grupach odwiedzili Zakład Optyczny. Celem było  zapoznanie się z zadaniami takiego Zakładu, oswojenie się z Gabinetem Okulistycznym, obserwowanie pracy optyka. Dużym zainteresowaniem cieszyła się naprawa okularów, przymiarka nowych oraz zakup ściereczek do czyszczenia okularów. Przykładem dla wszystkich była wychowanka Ola, która realizowała receptę na nowe okulary i ich zakup. Wychowankowie opuścili Zakład z przesłaniem Pani Optyk, że o wzrok trzeba dbać przez cały rok. Zobacz galerię zdjęć
    


Image: Różaniec misyjny - grupa II

 Mottem października 2019 są słowa: „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie”.
  Papież zaznaczył, że październik ma się przyczynić do rozbudzenia świadomości misji ad gentes i podjęcia z nową energią misyjnej przemiany życia i duszpasterstwa. Chodzi o to, aby wszystkim wiernym leżało naprawdę na sercu głoszenie Ewangelii i przekształcenie ich wspólnot w rzeczywistości misyjne i ewangelizacyjne; aby rozwinęło się umiłowanie misji, będących „umiłowaniem Jezusa, ale jednocześnie miłością do Jego ludu”.
    Czytaj więcej...


Image: Teatr Blaszany Bębenek

Dnia 21 października do naszego ośrodka zawitał Teatr Blaszany Bębenek ze spektaklem "Historia żółtej ciżemki". Nasi wychowankowie świetnie bawili się podczas przedstawienia, gdyż brali w nim czynny udział. Dziękujemy s. Dyrektor za tą przemiłą niespodziankę. Zobacz galerię zdjęć   


Image: Różaniec gr. I i Dzień Papieski

19. Dzień Papieski obchodziliśmy 13 października 2019 r. pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”, odnoszącym się do tytułu jednej z książek papieża Jana Pawła II.
  Dzień Papieski to święto obchodzone w niedzielę przed 16 października dla uhonorowania Jana Pawła II. Data święta jest nieprzypadkowa – 16 października to dzień wyboru Karola Wojtyły na Głowę Kościoła. W ten sposób chciano podziękować papieżowi za jego poświęcenie, oddanie i miłość.
Dzień Papieski powstał w 2001 roku z inicjatywy Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Każdego roku Dzień Papieski ma inną tematykę, jednak ich zakres jest niezmienny i dotyczy kwestii intelektualnych (organizowane są spotkania poświęcone nauczaniu Jana Pawła II), duchowych, czyli modlitw w intencji Ojca Świętego, artystycznych (wydarzenia kulturalne) oraz charytatywnych (zbierane są środki na stypendia dla uzdolnionych dzieci pochodzących z niezamożnych rodzin).
    Czytaj więcej...


Strona 1 z 3First   Previous   [1]  2  3  Next   Ostatni