Login
Złota myśl
 
EDUKACJA DOMOWA

Z Ewangelią przez życie!

Categories: | Author: Katarzyna Koter-Ruda | Posted: 5/7/2020 | Views: 235

Szczęść Boże! Witam Wszystkich! Moi Drodzy, to już V Niedziela Wielkanocna. W Ewangelii usłyszymy  o JEZUSIE wskazującym  nam drogę do nieba słowami: „Ja  Jestem Drogą i Prawdą, i Życiem . Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.”

Moi drodzy, czy zdarzyło się wam kiedyś pomylić drogę, zagubić się? Zapodziać się gdzieś w tłumie? W wielkim sklepie? Czy jeśli idziemy z kimś, albo za kimś, kto zna drogę, to boimy się, że zabłądzimy? Nie! W kontekście Niedzielnej Ewangelii możemy zadać sobie pytanie. Czy Jezus nas prowadzi dobrą drogą do Nieba? Czy On zna drogę? Jasne.
  Przypomina mi się w tym momencie zabawa, którą każdy z was zapewne zna -  podchody. Jedna osoba, która zna drogę, idzie przodem, zostawiając strzałki pozostałym, by doszły do celu. Jakie strzałki zostawia nam Pan Jezus? Takimi drogowskazami, strzałkami mogą być Jego słowa czytając ewangelię, przykazania, oraz dobra rady.
 By owocnie przeżyć niedzielę – dzień pański zapraszam bardzo serdecznie do wysłuchania piosenki zespołu Dzieci z Brodą pt: „Droga do nieba”.

 


 

Print Bookmark and Share

Return to previous page