Login
Złota myśl
 
Edukacja Domowa

WIELKI TYDZIEŃ

Categories: | Author: Katarzyna Koter-Ruda | Posted: 3/31/2021 | Views: 449

Przed nami wyjątkowy czas - Wielki Tydzień. Głębokie przeżycie i zrozumienie Wielkiego Tygodnia pozwala odkryć sens życia, odzyskać nadzieję i wiarę. Same Święta Wielkanocne, bez prawdziwego przeżycia poprzedzających je dni, nie staną się dla nas czasem przejścia ze śmierci do życia, nie zrozumiemy wielkiej Miłości Boga do każdego z nas.

Wielki Tydzień otwiera Niedziela Palmowa. Nazwa tego dnia pochodzi od wprowadzonego w XI w. zwyczaju święcenia palm – liturgia bowiem wspomina uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, bezpośrednio poprzedzający Jego Mękę i Śmierć na Krzyżu. Witające go tłumy rzucały na drogę płaszcze oraz gałązki, wołając: „Hosanna Synowi Dawidowemu”.
 Dwa tysiące lat temu miało miejsce najważniejsze wydarzenie w dziejach Świata. Bóg-człowiek umarł i zmartwychwstał ratując nas od wiecznej śmierci. Teraz, w końcówce Wielkiego Postu, zatrzymajmy się nad wydarzeniami jaki spotkały Jezusa, towarzysząc Mu w tych ostatnich dniach na ziemi. Nie zmarnuj czasu Wielkiego Tygodnia! Teraz ten czas jest Ci dany - teraz Bóg przychodzi do Ciebie w Słowie i wydarzeniach! Teraz zaprasza Cię do odkrycia na nowo Jego Miłości! Odwagi! Niech na ten czas bycia przy Jezusie w tym tygodniu będzie pogłębieniem naszej wiary, nadziei i miłości, do stawania się w naszym codziennym życiu światkiem tajemnicy Zmartwychwstania. Pomocą do przeżywania Wielkiego Tygodnia są  filmiki, piosenek religijnych, układanie puzzli i rozwiązywanie rebusów, krzyżówek. 

     
 Kliknij na poszczególne dni tygodnia i bądź w tych dniach blisko Jezusa.


Niedziela Palmowa  cz. 1...   cz. 2...   cz. 3...  


Wielki Poniedziałek  cz. 1...   cz. 2...   cz. 3...  


Wielki Wtorek  cz. 1...   cz. 2...  


Wielka Środa  cz. 1... 


Wielki Czwartek  cz. 1...  cz. 2...   cz. 3...   cz. 4... 


Wielki Piątek  cz. 1...  cz. 2... 


Niedziela ZMARTWYCHWSTANIE  cz. 1...  cz. 2...  cz. 3...   cz. 4...  cz. 5...  cz. 6... 

Print Bookmark and Share

Return to previous page