Login
Złota myśl
 
Edukacja Domowa
Image: Dzień Czekolady

Dnia 12 kwietnia obchodzimy w Polsce Dzień Czekolady. Z tej okazji zapraszamy Was na przygodę ruchową na Czekoladowej Planecie! Śmiało, zapraszamy do skosztowania tego odcinka - będzie przepysznie Kliknij tutaj

 

    


Image: Wiosenna logopedia

Chociaż za oknem nieciekawa pogoda, to już jakiś czas temu zawitała do nas WIOSNA. Dlatego zapraszam Was do wiosennych ćwiczeń logopedycznych. Dzisiaj mam dla Was ćwiczenia oddechowe z ptakami. Serdecznie zapraszam do obejrzenia filmiku i wspólnej zabawy. Kliknij tutaj   


Image: Święto Miłosierdzia Bożego

Niedziela Miłosierdzia Bożego, została ustanowiona na prośbę samego Pana Jezusa – obchodzimy ją tydzień po świętach Wielkanocnych. Dla całego Kościoła ustanowił  papież Jan Paweł II w dniu kanonizacji s. Faustyny Kowalskiej 30 kwietnia 2000 r. Obecnie jest nazywane też Niedzielą Miłosierdzia.
 Zgłębiając tematykę Miłosierdzia Bożego zacznijmy od piosenki, bardzo lubianej przez dzieci, która uczy słów „Jezu, ufam Tobie”:

 

Promyczki Dobra "JEZU, UFAM TOBIE"  Kliknij
    Read More...


RUCH TO ZDROWIE
Chcę Was zachęcić do wykonania zestawu ćwiczeń, które możecie wykonać w domu lub na świeżym powietrzu. Do ćwiczeń potrzebna jest skakanka. Jeśli nie macie skakanki może być kawałek linki czy sznurka. Możecie także na podwórku narysować na ziemi linię długości około 3 metrów. Aby rozpocząć ćwiczenia kliknij w poniższy link: 

ewf.h1.pl/user/

 

  


Dzisiaj proponujemy Wam ćwiczenia wzmacniające mięśnie nóg. Będą to ćwiczenia koordynacyjne i kondycyjne. Do wykonania tych ćwiczeń nie potrzebujecie żadnego sprzętu. Ewentualnie jeśli chcecie możecie namalować na dworze drabinkę koordynacyjną albo w domu wykleić na podłodze taśmą, najlepiej malarską. Powodzenia podczas ćwiczeń.

ewf.h1.pl/user/

Jeśli macie w domu piłkę do tenisa możecie wykonać  także te ćwiczenia. Jest to zestaw, który przygotowuje do nauki zagrywki. ewf.h1.pl/user/
 

  


"Tylko w chorobie ceni się zdrowie", mówi przysłowie. Dnia 7 kwietnia przypada Światowy Dzień Zdrowia, który został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbadziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. W tym roku hasło Światowego Dnia Zdrowia brzmi: "Budowanie sprawiedliwego i zdrowszego świata dla wszystkich".est więc okazja, aby zadbać o własny organizm. Obecna sytuacja epidemiczna, podkreśla isttne znaczenie służby zdrowia, dostępu do leczenia, a przede wszystkim podkreślenie roli personelu medycznego w czasie pandemii. Przedłużająca się pandemia wpływa negatywnie na nasze samopoczucie. W tym okresie powinniśmy zadbać szczegónie o nasze zdrowie. 

 

  

    


Mając na uwadze nasze zdrowie nie możemy zapomnieć o AKTYWNOŚCI RUCHOWEJ. Proponuję Wam rozgrzewkę przy muzyce, która będzie wstępem do dalszej aktywności. Naślaadujcie ruchy ternerki i pamiętajcie o prawidłowej postawie - plecy proste, brzuch wciągnięty.  

ewf.h1.pl/student/

 

  


Dbać o zdrowie to nie tylko znaczy być aktywnym ruchowo, ale dobrze odżywiać się. Powinniśmy jeść dużo warzw i owoców oraz pić około 2 litrów płynów, najlepiej wody niegazowanej. Przedstawiamy Wam prosty przepis na pyszną i zdrową sałatkę owocową, którą możecie zrobić na podwieczorek dla całej Waszej rodziny.

     Read More...


Zbliżaja się Święta Wielkanocne. Zapraszamy Was do samodzielnego wykonania kurczaczków świątecznych i świątecznego zajączka. Życzymy wesołej zabawy i mile spędzonego czasu.

 

  


Image: WIELKI TYDZIEŃ

Przed nami wyjątkowy czas - Wielki Tydzień. Głębokie przeżycie i zrozumienie Wielkiego Tygodnia pozwala odkryć sens życia, odzyskać nadzieję i wiarę. Same Święta Wielkanocne, bez prawdziwego przeżycia poprzedzających je dni, nie staną się dla nas czasem przejścia ze śmierci do życia, nie zrozumiemy wielkiej Miłości Boga do każdego z nas.   Read More...