Login
Złota myśl
 
EDUKACJA DOMOWA

Z okazji Dnia Dziecka życzymy naszym kochanym dzieciom i młodzieży WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO. Zapraszamy Was dzisiaj do wysłuchania dwóch piosenek, które są życzeniami dla Was: 

https://www.youtube.com/watch?v=V40mDOBZXHg

https://www.youtube.com/watch?v=18J7GV8Zzvo   


Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - PRAWA DZIECKA. Najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja o prawach dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowana przez Polskę w 1991 roku. 

  Read More...


Dzień Dziecka to święto obchodzone niemal na całym świecie. Jednak nie we wszystkich krajach w tym samym dniu i w ten sam sposób. Różnice wynikają przede wszystkim z tradycji narodowych i religijnych danego obszaru kulturowego. W Polsce święto dzieci obchodzone jest 1 czerwca.  

  Read More...


Image: Uroczystośc Zesłania Ducha Świętego

W niedzielnej Ewangelii usłyszymy Pana Jezusa, który mówi nam o Duchu Świętym. Ale nim wsłuchamy się w te słowa chciałabym, zadać wam kilka pytań. Powiedzcie jak wygląda Bóg Ojciec?.... A jak wygląda Pan Jezus?... Otóż Boga Ojca często widzimy na obrazach w ołtarzach, gdzie czasem jest przedstawiany jako pogodny starzec z siwą brodą. Pana Jezusa natomiast widzimy na każdym krzyżu, albo na różnych obrazach w różnych wydarzeniach – np. chrztu w Jordanie, w trakcie Ostatniej Wieczerzy, jako Dobrego Pasterza itp. A powiedzcie jak wygląda Duch Święty, do kogo jest podobny?   Read More...


Kochani! Zapraszamy Was do odwiedzenia strony WF w domu (kliknijcie poniższy link). Tam będzie informacja od Pani Emilki, co trzeba zrobić. Miłej zabawy!

WF w domu   


Image: Ćwiczenia logopedyczne na Dzień Mamy

Dzisiaj zapraszam Was do wykonywania ćwiczeń logopedycznych związanych z tematyką Dnia Matki wystarczy, że klikniecie w poniższy link.

https://www.youtube.com/

Możecie również pobawić się ze swoimi mamami i nie tylko (możecie zaprosić do wspólnej zabawy wszystkich domowników) w "Głuchy telefon". Szeptacie po cichu mamie do ucha jakiś wyraz, a Ona na głos musi go po Was powtórzyć i odwrotnie - to mama szepcze Wam do ucha, a Wy po Niej powtarzacie. Pamiętajcie musicie mówić cicho, ale wyraźnie. To wesoła zabawa, która jednocześnie ćwiczy Waszą wymowę, słuch i koncentrację.   


Image: Lista wyzwań do zrobienia w Dniu Mamy

Dzień Matki to święto wyjątkowe, podczas którego doceniamy nasze mamy za trud włożony w opiekę nad nami, wsparcie w trudnych chwilach, ich troskę i pomoc. Warto w tym dniu pamiętać nie tylko o złożeniu życzeń... Może warto zrobić dla swoich mam coś więcej, coś co sprawiłoby Im dodatkową radość tego dnia? Mamy dla Was kilka ciekawych propozycji. Może z nich skorzystacie, a może sami wpadniecie na jakieś ciekawe, oryginalne pomysły. Zachęcamy Was do robienia współnych zdjęć z Waszymi mamami i przesyłanie ich do wychowawców.

  


W związku ze zbliżającym się Dniem Mamy i Taty, przypominamy abyście nie zapomnieli o swoich rodzicach i złożyli im najserdeczniejsze życzenia. Dzień Matki przypada 26 maja, natomiast Dzień Ojca 23 czerwca. Zapaszamy Was do wspólnego, rodzinnego spędzenia czasu, obejrzyjcie razem film. Przygotowałyśmy dla Was dwa tytuły: "O psie, który wrócił do domu" oraz "Małe dzikusy". Miłego oglądania!   


Image: Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Moi drodzy, droga do nieba to droga życia Ewangelią. Niedzielna Ewangelia ukaże  nam Jezusa wstępującego w niebo, tym samym ukazującego nam cel i naszej życiowej drogi. Skoro Jezus ukazał  nam swoją drogę do Nieba, to my jako ci, którzy idą jego śladami, winniśmy też tą drogą podążać. Tylko z Bożą łaską możemy osiągnąć cel naszej wędrówki – jeśli będziemy stosować się do nauk Jezusa – bardzo prostych, a jednak w praktyce często bardzo trudnych.
   To przestrzeganie Bożych przykazań, czyniąc Boga centrum naszego życia, czyniąc Mu coraz więcej miejsca w naszym sercu; czy też staranie się o to, by bardziej zaufać bez względu na to, w jak sytuacji się znaleźliśmy, możemy być pewni, że On czuwa nad nami, wskazuje drogę i chroni nas.  Musimy jednak pamiętać, że niebo to owoc zmagań całego życia. A droga do nieba zaczyna się tutaj na ziemi.
    Read More...


Dzisiaj zapraszam Was do zabaw słuchowych. Pomogą Wam w tym Kokos i Gęguś... Zresztą sami zobaczcie klikając w poniższy link. Jestem ciekawa, jak poradzicie sobie z tym zadaniem. Powodzenia.

https://www.youtube.com/   


Page 3 of 11First   Previous   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  10  Next   Last