Login
Złota myśl
 
EDUKACJA DOMOWA
Image: Wyjątkowe urodziny - 100 lat Jana Pawła II

Z okazji setnej rocznicy urodzin Papieża Polaka chcemy Wam jeszcze raz przypomnieć Jego postać: Jego życie, służbę Bogu i ludziom. Dlatego zapraszamy do obejrzenia prezentacji.

https://view.genial.ly/

 

    


Zapraszam do wizyty w muzeum czyli domu rodzinnym św. Jana Pawła II
Misją muzeum jest upamiętnienie i upowszechnienie wiedzy na temat życia i nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II, którego pontyfikat i przesłanie zajmuje wyjątkowe miejsce w polskim dziedzictwie narodowym. Muzeum stara się przekazywać kolejnym pokoleniom osobę Jana Pawła II - jako wzór człowieka szlachetnego, mądrego, otwartego na innych ludzi, cieszącego się autorytetem i szacunkiem.
MUZEUM DOM RODZINNY ŚW. JANA PAWŁA II   


Zapraszamy Was do wzięcia udziału w KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM "Mój region". Wybierzcie się na spacer i zróbcie zdjęcia urokiwych miejsc w waszej miejscowości. Mogą to być zdjęcia pięknych budynków np. pałace lub zdjęcia przyrody np. umajone łąki, lasy lub kwiaty, drzewa, bocianie gniazda. Zdjęcia przyślijcie wychowawcom. Termin nadsyłania zdjęć to 31 maja.      


W dniu 18 maja przypada 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Ten Wielki Człowiek, po którym pamięć jest wciąż żywa jest autorytetem dzisiejszego społeczeństwa. Ojciec Święty był ambasadorem dzieci i młodzieży. Od początku swojej działalności apostolskiej pokładał wielkie nadzieje w najmłodszych pokoleniach. Ogromna wrażliwość serca Papieża pozwalała Mu kierować uwagę ku najmniejszym, najbardziej bezbronnym, potrzebującym miłości i opieki.
Zachęcamy Was do obejrzenia filmiku o życiu św. Jana Pawła II: 
www.youtube.com/watch     


Image: Urodziłem się w Wadowicach

Przyszły papież przyszedł na świat 18 maja 1920 r. w Wadowicach. W mieście, w którym przeżył  wiele radosnych jak i bolesnych chwil w swoim życiu, które zaowocowały w dążeniu do świętości.
 18 maja tegoż roku będziemy obchodzić setną  rocznicę urodzin Karola Wojtyły,  dziś Świętego Jana Pawła II. Dla upamiętnienia tych wydarzeń dla Kościoła i naszej Ojczyzny  zarówno Sejm, jak i Senat Rzeczypospolitej Polskiej  ogłosiły 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II.
    Read More...


Zapraszamy Was do podróży po dawnym Ostrowie Wlkp. Będziemi chodzili ulicami miasta z pierwszej połowy XX wieku. W atmosferę dawnego Ostrowa wprowadzają nas stare sklepy i zakłady usługowe. Mogliśmy podziwiać tą piekną wystawę nie raz. Dzisiaj zachęcamy Was, abyście przeszli ulicami miasta wirtualnie. Wystawa Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego "Ulicami dawnego Ostrowa"    


Zapraszamy Was do obejrzenia filmiku animowanego, który dostępny jest na Facebooku Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Miłego oglądania:    


Image: Ostrów dawniej i dziś

Jesteś ciekawy, jak nasze miasto zmieniało się na przestrzeni wieków? Zapraszamy Cię do obejrzenia poniższych filmików.

300 lat Ostrowa https://www.youtube.com/

Ostrów Wlkp. z lotu Ptaka https://www.youtube.com/

    


Zapraszamy Was do zapoznania się z legendą, która opowiada o tym, jak powstało miasto Ostrów Wielkopolski. Przyjemnej lektury.

Legenda o założeniu Ostrowa Wlkp.... kliknij w LINK

  


Ostrów Wlkp. jest miastem powiatowym, średniej wielkości. Zamieszkuje je około 72 tysiące mieszkańców. Patronem miasta jest św. Stanisław ze Szczepanowa, biskup krakowski i męczennik Kościoła. W herbie Ostrowa Wlkp. widnieją dwa złote klucze (symbol bezpieczeństwa) oraz jabłko królewskie (symbol obfitości). Znaki te znajdują się na czerwonym tle. Flaga Ostrowa Wlkp. nawiązuje do symboliki herbu.


      


Page 4 of 11First   Previous   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  Next   Last