Login
Złota myśl
 
EDUKACJA DOMOWA

Dziś zachęcamy Was do sprawdzenia swojej wiedzy na temat segregacji. Pamiętajcie KTO PRZYRODĘ SZANUJE, TEN ODPADY SEGREGUJE. Oto gra ekologiczna:

gra ekologiczna Znajdź pojemnik

gra ekologiczna Akcja segregacja   


z okazji DNIA ZIEMI zachęcamy Was do obejrzenia filmów pt. "Wicher": www.youtube.com/watch   
oraz "Pan Patyk": www.youtube.com/watch. Życzymy miłego oglądania    


  


Jeśli masz ochotę i możliwość możesz wydrukować i pokolorować kolorowanki związane z tematyką Dnia Ziemi albo sam stworzyć swoje arcydzieła, a zamieszczone obrazki mogą posłużyć Ci jako inspiracja.

 KOLOROWANKI...    


Dziś kolejny dzień podczas którego zachęcamy Was do dbania o naszą piękną planetę Ziemię. Na początek obejrzyjcie krótki filmik jak to zrobić:www.youtube.com/watch

A teraz zadanie dla Was!!! Jeśli macie swój ogródek to prosimy zrobić tam idealny porządek. KOCHANI grabie, łopaty, konewki, taczki idą w ruch. 

          

Jeśli ktoś nie ma ogródka to zachęcamy do zasadzenia swojej roślinki.  

              


Image: Dzień Ziemi - ciąg dalszy

Dzień Ziemi, który przypada 22 kwietnia, to najważniejsze i najbardziej znane święto ekologiczne. Dlatego z tej okazji mamy dla Was jeszcze kilka propozycji. Zapraszamy Was do zapoznania się z piosenkami:

"Dzień Ziemi" https://www.youtube.com/watch?v=bJUrm1ibC1A

"Nasza planeta" https://www.youtube.com/watch?v=1MZovZPTP7I

oraz do obejrzenia filmików

"Ekologiczny dom" - bajka edukacyjna https://www.youtube.com/watch?v=PYd88-RyaLs

"W kontakcie z naturą"    Read More...


Kochani, przed nami nowy tydzień i nasze nowe propozycje spędzania Waszego wolnego czasu. Już za parę dni obchodzić będziemy DZIEŃ ZIEMI. Nie musimy Was pytać, co to takiego, bo na pewno wszyscy doskonale wiecie, że w tym dniu w szczególny sposób musimy przypomnieć sobie o naszej planecie - Ziemi. Zapraszamy Was do obejrzenia prezentacji na ten temat.www.youtube.com/watch

Następnie możecie obejrzeć bajkę o tematyce ekologicznej: www.youtube.com/watch 
A potem zapraszamy Was do wykonania pracy plastycznej "Drzewko na Dzień Ziemi". A jak to zrobić? ZOBACZCIE sami. Oczywiście czekamy na zdjęcia jak pięknie pracujecie.

                   Read More...


Zachęcam Was do ćwiczenia podniebienia miękkiego oraz pionizacji języka

ZIEWANIE

Uwaga! Buzia otwarta szeroko, a język jest na dnie jamy ustnej.

Przyssanie całego języka do podniebienia

Uwaga! Język należy przyssać i utrzymać w tej pozycji przynajmniej kilka sekund.   


Image: Malowanie widelcem

Stemple robione widelcem to dobry pomysł na kreatywną zabawę, kiedy już kredki pójdą chwilowo w odstawkę. Można z nich wykonać wiele ciekawych i interesujących ilustracji. Zachęcamy Was do kreatywnej zabawy. Jeśli macie ochotę możecie też sami wykonać farbę do malowania. Przepis w dalszej części

    Read More...


Najbliższa niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Święto to ustanowił św. Jan Paweł II i jest ono obchodzone na całym świecie w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Inspiracją do ustanowienia tego święta było pragnienie Pana Jezusa, które przekazał siostrze Faustynie Kowalskiej. Pan Jezus powiedział do niej: "Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. Pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników". Pan Jezus prosił także św. Faustynę o namalowanie swojego wizerunku:" Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie". Obraz według wskazówek św. Faustyny namalował w 1934 r. Eugeniusz Kazimirowski. 

Św. Faustyna była narzędziem w rękach Pana Boga.Była poddana woli Bożej.
Zachęcam Was do obejrzenia filmiku o życiu św. Faustyny Kowalskiej:
www.youtube.com/watch     


Page 7 of 11First   Previous   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  Next   Last